heraldick?abulka
 
Nepřehlédněte!
Databáze firem Evropské databanky

Nadační fond proti korupci

Turistický ruch

  Obec Pražmo tvoří jednu z hlavních vstupních bran do nitra Moravskoslezských Beskyd, kdy leží na rozcestí směrem do údolí řeky Morávky a do údolí řeky Mohelnice. Právě v tomto místě se návštěvníci hor rozmýšlejí, na jakou cestu se vydají, zda na východ ke hřebenům tvořícím hranici se Slovenskem, či na jih k úpatím nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd, Lysé hory (1323 m n.m.).

  Pro pěší turisty je Pražmo výchozím bodem v podstatě na všechny vrcholy severní části Beskyd. Po červené stezce se můžete vydat jejich okrajem přímo na již zmíněný nejvyšší vrchol Lysou horu, přičemž se Vám naskýtá nádherný výhled do údolí na okolní vesnice a město Frýdek-Místek. Pokud si vyberete modře značenou stezku, zavede Vás jižním směrem přes vrchol hory Travný (1203 m n. m.) do údolí obce Morávky, či údolí obce Krásná (Visalaje). Severním směrem se po ní dostanete na vrch Prašivá (706 m n. m.), kde najdete příjemné posezení ve stylové turistické chatě a kde si můžete prohlédnout malebný dřevěný kostelík.

  Představitelé obce rovněž usilují o vyznačení sítě okružních cykloturistických tras, které by se měly napojit na stávající dálkové trasy. Mnoho z těchto tras mohou cyklisté využívat již dnes. Totéž platí pro běžecké tratě, milovníci tohoto zimního sportu jistě nepohrdnou množstvím stop, které navazují na jednotlivé hřebenovky po celých Beskydech.

  Pevně věříme, že Vám spoustu dalších podrobných informací o turistickém vyžití v naši části Beskyd v brzké budoucnosti přinese turistické informační centrum, jenž je záměrem představitelů Sdružení obcí povodí Morávky vybudovat právě v obci Pražmo. Již nyní Vám však můžeme nabídnout množství propagačních materiálů a map, které mohou být Vašimi dobrými průvodci našim krajem.
---      2006    Ing. David Foldyna     ---