Obec Pražmo tvoří jednu z hlavních vstupních bran do nitra Moravskoslezských Beskyd, kdy leží na rozcestí směrem do údolí řeky Morávky a do údolí řeky Mohelnice. Právě v tomto místě se návštěvníci hor rozmýšlejí, na jakou cestu se vydají, zda na východ ke hřebenům tvořícím hranici se Slovenskem, či na jih k úpatím nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd, Lysé hory (1323 m n.m.).

Pro pěší turisty je Pražmo výchozím bodem v podstatě na všechny vrcholy severní části Beskyd. Můžete se vydat přímo na již zmíněný nejvyšší vrchol Lysou horu, odkud se Vám naskýtá nádherný výhled do údolí na okolní vesnice a město Frýdek-Místek. Pokud si vyberete modře značenou stezku, zavede Vás jižním směrem na úbočí hory Travný, odkud se můžete vydat do údolí obce Morávky, či údolí obce Krásná (Visalaje). Severním směrem se po modré dostanete na vrch Prašivá (706 m n. m.), kde najdete příjemné posezení ve stylové dřevěné turistické chatě. Taktéž si zde můžete prohlédnout malebný dřevěný kostelík.

Mnoho tras mohou využít i cyklisté. Totéž platí pro běžecké tratě, milovníci tohoto zimního sportu jistě nepohrdnou množstvím stop, které navazují na jednotlivé hřebenovky po celých Beskydech.

Další zajímavé typy na výlety naleznete na https://www.beskydyportal.cz/cz/tipy-na-vylet/